2017      vandr      2017Český Šternberk

14.-16.04.2017


Car, Tuleň, Gibon a Aneta


14.4.17
Po delší době jsme zas vyrazili na vandr. Sešli jsme se v Praze a vlakem jsme vyrazili s "panem" Cheguevarou do Českého Šternberka. Měli jsme v plánu najít místo kam jsme kdysi, asi před 20-ti lety, jezdili. Hned po vystoupení sme dali pivko v hospodě u nádraží "Na zastávce". Chtěli jsme jít dál, ale vyskytli se dva problémy. Dozvěděli jsme se, že stará hospoda je zavřená a hlavně Anetě se udělalo trochu nevolno. Tedy popravdě visela na plotě, a zvracela jak blázen. Takže jsme se rozhodli,že se chvilku zdržíme. Zalezli jsme dovnitř, kde bylo o něco tepleji, a Anetě se lépe spalo na stole a zvracelo pod stůl. Jo jo karamelovej Čege musel ven.
Spát jsme vyrazili směrem o němž jsme mysleli, že vede k místu jež jsme hledali. Po cca dvou kilákách do kopce jsme zjistili, že to není správný směr. Zalezli jsme do lesíka a za vzdáleného "šumění dálnice" jsme ulehli.

15.4.17
Ráno jsme dali kávu a vyrazili zpět z kopce. Zašli jsme se podívat na nádvoří hradu a okoukli okolí, kudy tedy dál. Nakonec jsme zvolili směr Ledečko podél říčky Sázavy. Jakožto kvalitní rapéři jsme po pár kilákách ztratili značku a objevili se na kopci v Drahňovicích a našli námi vytouženou hospodu Na konci světa, kam jsme jezdívali. Takže jsme měli alepoň poloviční úspěch s nalezením místa. Po najezení a napití jsme pokračovali dále do Ledečka, kam jsme v podvečer dorazili. U nádraží bylo zavřeno tak jsme museli asi kilák k mostu, kde jsme zasedli u Pivoňků. Tam jsme "přečkali" až do zavíračky. Paní byla příjemná, ani neúčtovala Carovi mikro spánek. Teda doufám. Mezi tím se venku prohnal slejváček. Když jsme vyrazili bylo již po dešti. Došli jsme zpět k nádraží, kde jsme si v lese nad ním ustlali.

16.4.17
Závěrečný den jsme si ještě udělali procházku podél řeky do Sázavy. U Libora jsme pojedli a počkali na vlak. Poté jsme vyrazili dom.