2013      vandr      2013Béďovo vandr po Broumovsku

15.-17.11.2013 Police nad Metují


Car, Béďa a Kachna
Pátek 15.11.2013
Car a Kachna vyrazili z Prahy a s menšími obtížemi (ujel vlak, výluka a cesta narvanym busem, zpoždění 2 hodiny, přejetí cílové stanice) jsme vystoupili ve Ždáru. Béďa o něco později stejným způsobem. Tam jsme v místní hospodě u obecniho úřadu (kupodivu neměli zavřeno) popili až do raních hodin. Samosebou i se stolním spánkem. Byla to nekuřácká hospoda takže Béďovo pobíhaníí po hospě s cígem a 5 cm dlouhým vajglem byla celkem komická akce. Nemluvě o tom že se z druhé místnosti (z lačných úst zdejší manželky starosty) ozvalo VÉÉN. Poté jsme kecali s mistními lesníky a kol půl 4 sme sebrali oslintaného Spytihněva a vyrazili směr Police. Béďa měl ještě toulavou.

Sobota 16.11.2013
No probudil se někde na seně u někoho na střeše. Kolem poledne sme se sešli na naměstí. A celý vyhládlí (K.) sme se jali hledat něco kde se nakrmit . Naštěstí tu měli výbornou jídelnu, zvěřinové hody, takže gáblik, pivo, medovina ( asi 3 flaše ). Paráda. No povídejích si nás tam ještě nechali a lili ten mok do nás. Nakonec jsme tedy vyrazili, blížili se taneční a my neměli obleky, ikdyz majitel povídal že to ukecá. Tak sme vyrazili. Po zhruba 200 metrech nás vcucla, hlavně dezorientovaného Béďu, čínská zaplivaná hospoda. Tak jsme dali nudle a rýýýýži. Kachna s Béďou kulec, Car spánek. Kolem desáté jsme museli zaplatit a vyrazili do kopců, směr Suchýy důl. Tam měli open, "sakra" tak sme dali jestě po třech pivech. Komunikace s místními: (do skal nelezte a myslivci lověj a ulověj zelený prase.) No téma bylo celovečerní a místní se aspoň nenudili. I přesto sme se vydali hledat camp kam nám vysvětlili cestu. No nakonec sme to zabalili u prvního lesa. Ikdyž Béďa ještě chvíli pátral a dokonce se jal toho, že udělá oheň.

Neděle 17.11.2013
Ráno nas probudilo sluníčko, bylo krásně. Vydali jsme se směr Bezděkov, příjemnou procházkou sme se vydali směr nádraží. Asi po deseti km jsme našli hotel Na Mýtě, dali jsme pivka, boršč a obýdek: Kanečka a ptáčky. Pak se již blížil čas vlaku, tak jsme šli na nádraží směr domov.