Vitalčundr 3,5


24.8. až 27.8.1996


účast:

CAR 000002, VALNÍK 000006, MITRI 000018.
trasa:
vlak-Novosedlice-Děčín-Jedlová-Svor
pěšky-Cvikov-Mařeničky-Kunratice u Cvikova-Lindava-Sloup v Čechách-Janov-Chotovice-Nový Bor
vlak-Nový Bor-Č.Lípa-Děčín-Teplice
(Sobota) Naše cesta začla jako obvykle v Novosedlicích. Již na začátku nás zaskočil náš starej známej průvodčí modrookej blondýn. Dojeli sme do Svoru a odtamtud sme kráčeli po hlavní silnici do Cvikova, kde jsme si sedli u frajera do hospody. Tam si dal Mitri liberečák a přes Drnovec sme došli do Mařeniček k rybníkům. Tam sme hodili koupel, udělali oheň, upekli buřty a za čtení vtipů jsme ulehli. Když se začalo blýskat, musel Car postavit přístřešek. Pak začlo strašně lejt, tak sme to chtěli zaspat. Což se dařilo do doby než se pod Mitri vytvořila kaluž. Pak musel spát nalepen na Carovi (zase jako obvykle) a Valník dělal mantinel na vodu.
(Neděle) Ráno jsme byli napůl promočený, ale lo to. Sušit nic nelo, stále poprchávalo. Takv jsme šli do Kunratic, kde sme pořádně zachlastali. Přes pat sme li na ná obvyklý kopec.
(Pondělí) Ráno sme se vydali zavolat Hrňovi, měl dorazit za náma do Sloupu (nepřijel), koupili sme na obecním kunratickém úřadě pohledy. Pak sme vyrazili přes Lindavu, kde sme již po třetí podepsaliv lavičku u zastávky. Ve Sloupu sme se chtěli vykoupat, ale přes bažiny sme se nedostali a platit sme nechtěli, tak jsme dali jedno v Astře. Po odpočinku sme přes Janov došli do Chotovic. Tam jsme se usadili u rybníka. Car vykoupal Valníkovi spacák. Mitri se koupal s ním, a jako již tradičně spadl z houpačky na záda a málem si vyrazil dech. Pak jsme si udělali pořádnej oheň, ale bohužel začalo blýskat a tak sme museli opět postavit přístřešek. Spali sme trochu z kopce, ale šlo to. Zmokli nám jen nohy.
(Úterý) Tak sme ráno zabalili a valili za slabého poprchávání do Novýho Boru. Tam jsme se rozhodli ukončit náš vandr, bylo furt zataženo a už zase lilo. Popili jsme na nádraží a vyrazili vlakem do Teplic.