VITALČUNDR 3


22.7. až 4.8.1996


Soutěž v pivech
1. Car 454. Jelen147. Valník0
2. Voloďa215. Šoulet38. Alexandra0
3. Mitri146. Wilem II29. Traktor0


1.den22.7. Ponděli
Vitalčundr 3 začal jako již tradičně na nádraží v Novosedlicích, kde byl sraz v 8:00. Jako první dorazil Šoulet, Wilem II, Alexandra. Po nich přišla druhá půlka výpravy a to Valník, Car, Traktor a Voloďa, ti se setkali již večer u Cara na zahradě, kde popíjeli tequilu. Dorazili sme do Děčína, Traktor celou cestu vlakem prosrala. V Děčíně sme nakoupili pitivo, chvilku hledali Alexu, jež se hned ztratila a vyrazili směr Oleška. Traktor a Voloďa byli nějaký ušlapaný, nojo líný kůže. Vykoupali jsme se a večer si našli místo na spaní na pískovcové skále.(Dodatek původního autora článku: Šoulet a Čockoviy sou nenažraný)
2.den23.7. Úterý
(Dnení zprávu zpracoval Voloďa) Ráno bylo hrozné. Probuzení bylo katastrofa, budíček v 9:00. Spát se šlo ve tři v noci. Voloďa a Traktor měli hlídku a přitom dělali neuvěřitelný bordel.
Vyrazili sme, když cesta vyústila ve slepou, dali sme se po poli. Museli sme přes ohradník, takže rána za ranou, auu. Alexandru vystrašila malá, ale velmi malá užovka na kterou málem šlápla. Od té doby jen koukala na zem. Po cestě nás pak opustili, jeli dom.
My jsme se pomalu dokouleli do Žandova, Voloďa si vymknul kotník. Natěstí až u cíle, takže Formanka nás již čekala. Velice příjemné ceny, nás dobře naladili. Zde na návrh Voloďi , byl přijat jako čestný člen Jirka "Šoulet velkogrupý" Šulc 000023.Ustlali sme si na kopci za Žandovem , k naší nemalé radosti začalo v noci pršet. Voloďa s jeho pověstným přístřekem ochránil holky a Car a Grupáč si vystačili sami.
3.den24.7. Středa
Naše cesta měla vést do Kravař, ale dík našim unaveným chodcům sme šli do pamětníkům dobře známé Dubice Po cestě občerstvení v Jezvé, kde točili Platana. Mňam. Asi po hodině další cesty, jsme odbočili z cesty a brodili se kopřivama, do toho začalo lejt jak z konve. Přestalo až v Dubici, kde sme se usušili. Voloďa udělal pro jistotu přístřešek, což bylo prozíravé. Než začal, dal ve zdejším vyděračském hostinci dvě piva s Carem, začlo opět lejt až do rána.
4.den25.7. Čtvrtek
Déšť stále neustává. V krátkodobých přestávkách se stačíme pouze najíst a dojít pro vodu. Tak sme radši vyrazili na biliard, krom Šouleta, tomu bylo od rána blbě. Dali sme jídlo. Valník si objednala topinky za 4,50,-. Nejenže čekala dvakrát dýl jak mi na normální jídlo, ale navíc číšníkovi upadla. CHtěl jí sebrat a vrátit na talíř, ale byl zahlídnut Valníkem. Tak jí odnesl. Za minutu byl zpět s jinou. (Hahahaha) Biliard vyhrali 5:2 na zápasy V+T. Večer sme se vykoupali, Voloďa né brambora né. Začlo zase pršet.
5.den26.7. Pátek
Budíček začal brzy k ránu, kdy opět začal prudký déšť. Nejdříve promokl Voloďa, který hrdině ležel u kraje. Ráno sme zjistili, že igelit fungoval jak vodní postel, všichni sme byli promoklý. Začali sme rychle balit a vyrazili k nádraží. Šoulet vyrazil domu. A ostatní přejeli vlakem na Bezděz, tam sme vše usušili. U toho sme pořádně schrupli a pak se umístili do hostince Pod hradem, kde to bylo hrozný. Spaní sme vybrali taky hustý, na kamenitém parkovišti.
6.den27.7. Sobota
Ráno sme vyšlápli na Bezděz, kde jsme vyděli v dálce Máchovo jezero. Byla to hrozná dálka, ale zvládli sme to. Sedli sme v Pasážence. bambus stál 40,-. Tak sme dlouho nepobyli. Našli sme Valníkovo kámošku, měla tu bar, takže sme se krapet zdrželi a k tomu se holky i osprchovali. Voloďovci dali ještě kulečník a šlo se spát.
7.den28.7. Neděle
Ráno se šel Voloďa projít, dali sme polívku. Rozhodli sme se že si uděláme volnej den. Koupali sme se a podobně. Večer sme se sešli u Moniky v baru. Lechce sme se nalili. Zavřel se bar, a šlo se na dízu. Všichni pařili na podiu. Až na Cara, ten po hodinové škytavce, radši spal na lavičce. Když se vzbudil , chtěl se prát s diskoušema, ale byl zastaven. Ve 4 hodiny už všichni spali na svém včerejším místě.
8.den29.7. Pondělí
Ráno krapet přiopilý sme vstali, Traktor balila dvě hodiny. Dali sme se na cestu do Zákup, nasbírali sme houby, vykoupali se v zákupském koupališti a šli Na růžek jak loni. Byla však zrušena. Tak sme šli hledat spaní. Na mapě nebylo nic, ale bylo tam sídliště. S rudou hvězdou, tedy po rusech, úplnej Chánov. Došli sme tedy až k Velenicím na kopec. Udělali sme si oheň na ochranu před komáry. V noci nás vystrašilo prase, až sme se lekli. Voloďa šel na průzkum. Ještě v noci štěkal jelen, ale to nikomu nevadilo.
9.den30.7. Úterý
První vstal Car, hned vyhlásil válku komárům. Pobalili sme (jako obvykle cca 2 hoďky - Traktor) a vyrazili. Zastavili sme na poli s luskama, kde sme si udělali celodení zásoby. V Lindavě nás doprovázel kluk Pepe a vlčákem Britou. Pronásledoval nás obrovský mrak, pořádně nás zkropil. Připojili se Mitri a Jelen ,kteří se měli připojit už včera, ale nenašli nás. Podepsali sme opět lavičku v Lindavě jako loni. Došli sme do Kunratic, stará čtyřka dala smažáka, k tomu všichni pivka a šli sme spát zas na kopeček jako loni.
10.den31.7. Středa
Ráno sme vstali, dali polívky. Mitri s Jelenem balili ještě dýl než Traktor, Děs. Vyrazili sme lesem do Jablonného v Podještědí. Celou cestu jsme sbírali borůvky. V Jablonném sme dali na náměstí jídlo a pak skákli na pivo do restaurace Lev. Tam někdo hodil dělobuch, tak nás hned chtěli vyhodit, ale číšník neuspěl. Pilo se dál, když sme měli náladu, tak číšníkovi přebývalo pivo tak ho šoupl k nám na stůl, se slovy že to je za tu bouchačku. To už se nelíbilo Jelenovi a řekl mu, že je vůl a poslal ho i s pivem pryč. Pak se chlastalo dál. Přisedl si k nám cikán IGOR a hrál s náma kostky. Když se zavíralo přisedl si i číšník. Mitri i Jelen sním pak šli ještě do Včelína. Ostatní si zatím došli k hlavní silnici lehnout na kameny.
11.den1.9. Čtvrtek
Pokračovali sme dál kolem památníku Lada, v Heřmanicích sme sedli do "České hospody" jako každý rok. Po jídle sme skákli na koupaliště, tam už seděli opozdilci. Dali sme koupel, opalování, roztahovačku, Voloďa učil Cara horolezectví. V podvečer sme vyrazili do Mařeniček k rybníkům. Tam sme udělali oheň a dlouho do noci si vyprávěli historky. Mitri nechtěl jít pro dřevo. Jak praskalo v ohni, tak to luplo a Voloďovi vlítl prasklý kámen do spacáku a propálil mu i svetr, kůže (králičí i vlastní). V noci byla lehká přeháňka.
12.den2.9. Pátek
Ráno se dlouho balilo, Car se dvakrát vykoupal, Voloďa oželel pytlačku co ztratil a šlo se do Cvikova. Dali sme si nášup v cukrárně, pak sme po modrý vyrazili do Svoru. Po cestě začlo lejt, tak sme se rozdělili. Voloďa a Traktor se schovali v seníku, ostatní si vlezli do betonové budky ve Svoru na koupališti. Chtěli sme tam spát, ale Traktor se v hospě "Na kopečku" prokecla, tak sme to změnili. Pokračovali sme po žlutý, nikde nebyla rovinka, a tak sme při menších dohadech ulehli u silnice do trávy.
13.den3.9. Sobota
Zjistili sme , že sme došli až ke Kytlici. Za svítání sme vyšli do Polevska a pak do Prysku. Tam se měla uskutečnit poslední ožíračka před odjezdem, ale nebyla. Nejenže ve zdejším pensionu to nešlo, ale po provokaci jednoho skína (Valník a Traktor) "sejdeme se v osm polib prdel kosum" jsme museli zahájit předčasnou evakuaci z verandy. Byli sme pronásledováni holohlavými motorkáři, tak sme zmizeli v lese. Asi teprve po dvou km sme se utábořili na skále. Udělali sme si polévku v kotlíku a šli si lehnout.
14.den4.9. Sobota
Ráno nás probudil dřevorubec s motorovou pilou. Sbalili sme věci a pokračovali dál dle plánu do Časké kamenice, tam naše cesta po splnění trasy končila .Nasedli sme na vlak o vyrazili domu.