VITALČUNDR 4


18.8. až 24.8.1997

Car, Valník, Mitri, Fefek ch.k., Šmoula, Žužu


1.den18.8. Ponděli
V pondělí se Car, Valník a Mitri vydali do Ústí nad Labem, kde letos začínal Vitalčundr IV. Nejelo se z obvyklého místa, neboť další člen výpravy Zdeša (Fefek) je z Ústí a poslední dva členové až od Řípu. Z vesnice Libkovice Aleš (Šmoula) a Kostomlaty Zuzana (Žužu).
Všichni se sešli na ústeckém nádraží a vyrazili vlakem do Jedlové. Tam se parta vydala na kopec stejného názvu. Vše bylo ok, jen posledních 200m bylo samej kámen. Rozhlédli sme se z rozhledny. Po odpočinku sme pokračovali směr Chřibská, Rybniště. Tam si všichni zašli na pívo, krom Cara, ten hlídal batohy. A vlakem sme se přesunuli do Zahrad u Rumburka a pěšky došli na Ranč do Vlčí Hory na jídlo a pívo. V podvečer sme došli na Orlí hnízdo (Bílá skála) pod převis do vandráckýho kempu.
Všichni první den přežili bez újmy, akorát Šmoula zjistil, že má přetíženej batoh, takže byl nucen se zbavit několika kilogramů army konzerv. A taky si musel se Žužu vyyměnit spacák, měla ho průsvitnej jak papír. Jo a ještě, Valník se bojí spát pod převisem.
2.den19.8. Úterý
Vstali jsme brzo, Fefek bláznil už v 6. Šel pro vodu, uvařili sme si snídani a po uklizení kempu, jsme vyrazili do Kyjova. Tady jsme si hodili osvěžující koupel. Začlo sice lehce poprchávat, ale byl tu perfektní kiosek. Mitri s Carem si chytili prvního vital psa Ritu, knikomu se nehlásil a prodavač řekl, že si ho můžem klidně udělat. Když sme balili, přišel si pro něj, teda pro ní Aidu, její německej majitel.
Vyšlápli sme dál, v Krásný lípě sme si usedli do Dřevěnky na pívo a snědli zásoby paštik. Další cestu jsme podnikli až za tmy při baterce, zahli sme do kravína. Překonali pastviny, na nichž sme si původně chtěli ustlat. což nešlo, neboť se přihnalo asi 100 krav. I když Aleš vykřikl "hele koně". Skončili sme teda na druhém poli.
3.den20.8. Středa
Ve středu už byl budíček o něco déle. Chvilku trvalo než sme se dobelhali do Rybniště. Zásobili sme se v krámu a vlakem se přesunuli zpátky do Jedlové, čímž sme uzavřeli severní okruh.
Odtud sme vyrazili přes Suchý vrh na vodní nádřž Naděje. Udělali sme si tábořiště, ohýnek, buřty a Car se Zdešou začli býti nudisty. Koupala se i Žužu. což od ní byla statečnost. byla to nejstudenější voda zacelou dobu. V noci začli Šmoulovi střevní potíže, jež trvali celý vandr. Zvracel a prděl v celku neustále.
Do paměti se ten to den zapsal jako nealkoholický, nikdo se nanapil ani pivka.
4.den21.8.. Čtvrtek
Ráno byl budíček konečně ve správný čas, kol poledne. Ohníčková snídaně a koupáníčko. pak sme vyrazili lesem směr Mařenice, tam se odpojil Mitri, jež odjížděl domu. My sme si dali pivo "U kalvárie", koupili nějaký zásoby. Za parného slunečného počasí sme pokračovali do Mařeniček k rybníkům. Ty dva nudisti ztropili krapet rozruch, když chodili po plný pláži jediný nahatý. Po západu slunce sme došli do Kunratic. Dali sme pívo a konečně první kopičky. Udělali sme mimořádnej sraz a přijali po dlouhé době nové členy Fefek chlupatá koule 000024, Žužu 000025, Šmoula 000026. Přijetí sme zapili pivkem Vratislav, jež bylo uznáno lentošním maskotem naší akce. Spaní jako vždy na našem fajn místě.
5.den22.8. Pátek
Páteční ráno slibovalo krásný den, žádnej mráček a jen žlutá koule na obloze. Po vydatné snídani sme se rozhodli pojmenovat náš flek "U tří malejch ocásků" a pak se vydali do Lindavi. po té sme odbočili do lesa k Šidlovu, Šmoula dostal brutal sranici, podařilo se nám sejít ze značky a kol bažinatého rybníka sme se vynořili u Dobranova. Kde již za přítmí sme si usedli na Březňáka. Obsluhovala tam divná osoba o níž si do dnes nejsme jistí jejím pohlavím. Večer sme ještě popolezli , až k Vlčímu dolu. Fefkovi na poli nějaká hodná myšinka okousala pouzdro na nůž.
6.den23.8. Sobota
Sobotu jsme nazvali kopřivovým dnem. Ráno bylo šedivé a ponuré.Pomalu sme došli až k Ploučnici. Ztratili sme cestu, chvíli sme se motali a nakonec sme přešli lávku. Bohužel sme skončili v obrovských kopřivách. Úsek byl dlouhý cca 250m, holky prošli s trochou křiku, Šmoula menší než kopřivy měl popálenej i ksicht, a Car s Féfou chráněni jemným ochlupením jen lehce zasyčeli. skrze les sme došli k Provodínským kamenům, kde koule vylezl na skálu Spící panna. Po rozhledu jsme dovalili do Jestřebí do restaurace "U Petra". Bohužel nebyli moc rychlí a tak sme přeběhli do Dřevěnky. Tam sme dali gábl zadarmo, neb ho zapoměli napsat. Dolili sme to kopičkama a k odpolední vyrazili k Mácháči na koupel. Na pláži byla živá hudba country Pontiac, všichni si zatancovali na pláži (až na Cara) a v noci ještě zapadli do Sklípku. Fefek sbalil nějakou slečnu, krapet divnou. Nechali sme je o samotě a šli si lehnout na pláž.
7.den24.8. Neděle
V neděli sme vyspávali dokud nevylezlo sluníčko. Celé dopoledne sme se koupali a žrali naše zásoby. skákli sme na lodičky a ve tři sme začli balit. Krapet nás ještě pokropil déšť a mi si zaběhli dát poslední kopičky do Pasáženky. Potom jsme vyrazili do Ústí, kde sme každej jeli svojí cestou.

Pivo výsledky roku 1997 - Car - 40 - Fefek - 39 - Šmoula - 23 - Mitri - 15 - Valník - 0,5 - Žužu - 0