1998 Vitalčundr 5,312 1998Menší vandřík 5,312

10 až 13.9.1998   stopem, směr jako vždy


Tuleň 000031Car 000002


Čtvrtek  Vyrazili sme na Teplickou výpadovku směr Děčín. Do stopovali sme se až do Kunratic, a to na 5krát (Favorit,Seat,Avie, Renault,Felicie). V Kunraticích sme zkultůrnili hrib prarodičů, nakoupili žrádlo a zasedli do hospody. Popili sme a udělali vital trička, jež chtěli místní i koupit. Večer, jakmile sme vyrazili spát, začlo lejt. Museli sme do Dešťáku. V noci nás probudil zvýřecí skřek, Car se zhrozil chyběla mu Baruška potkan. Po hodině a půl se dovalila s plnym pupkem. Asi něco ulovila sama, naštěstí.
Pátek  Ráno sme opět doplnili zásoby na další dny a šli do Mařeniček k rybníku. Kde ačkoli byla zima se oba vykoupali. Došli sme ke "3 lípám", kde sme v suchu popili a pojedli. Vzhledem k pošasí sme museli nocovat na zastávce busu.
Sobota  Celé dopoledne sme ztrávili v Mařeničkách, když přestalo lejt, a jen poprchávalo sme vyšli do Drnovce. Po cestě sme posbírali nějaký houby. Těsně u cíle nás přepadla bouře a lijík jak sviňa. V hospodě sme vše posušili, lehce je vytopili a pobili asi 5,5 hoďky. V pozdní odpoledne sme vyrazili přes Cvikov do Svoru. Opět slejvák jak prase, za zpěvu vzpružujích písní jsme dorazili k nádraží. Na závěr sme šlápli do extra louže. Spali sme skoro nahatý, vše bylo durch mokrý.
Neděle  Ráno po probuzení sme se přesunuli na vlak a Pak v Jedlové čekali na spoj. tuleň se sušila a Car sbíral houby. Pak jsme vyrazili k domovům. Domluvili sme sjezd na příští výkend.