VITALČUNDR 5

Lužické a Jizerské hory


18.7. až 28.7.1998

Car,Valník,Fefek ch.k.,Tuleň,Charlie,Chilli,Carel I,Peters,Fredie,Lucky,Tetřev,Béďa a Zuzka, Babča a dále návštěvy Žabák,Přéma,Mára,Káča,Mája a jen letmo se mihli Tepličáci


1.den18.7. Sobota
Jako již tradičně se na Novosedlickym nádraží sešel Car, Valník, Tuleň a motorákem se vyrazilo do Děčína., kde již čekal Peters s Vlčákem Dannym, Chilli ti byli v pátek v Teplicích, ale bohužel sme se nesešli, tak spali v Děčíně pod mostem. Dále tu byl Carel I s potkanem Jonatánem, ten hned chtěl trtkat Carovo Barušku, Charlie, a poslední vyskočil s vlaku Fefek chlupatá koule. Všichni sme vyrazili vlakem do Liberce.
Když sme vystoupili hned sme se usadili na nádraží, Charlie přinesl z hospody tác s pivkama, Car vytáhl rum, a dali sme kopičky. Teprve potom jsme hnuli vlastníma nohama. Charlieho lenost nás donutila jít jen na pokraj Liberce. Tam jsme zapadli na terasu, vytáhli kytary a zpívali a pili. Zdejší štamgast Honza přitáhl kontrabas a přidal se.
Večer se Charlie narval, a když mu místní děva nechtěla dát, vyrazil na Ještěd, že na nás počká. Valník se poblila úplně brutálně. Přesunuli sme se do Hanychova, lanovka už nejela. Vyrazili sme pod vlekem nahoru. Šílenej krpál, děvčata lehce nezvládali. Chilli nesl Valníkovi batoh a ta lezla po čtyřech nahoru, u toho se válela a chcípala. Car táhl Tuleňe. Chilli a Peters pokračovali vzhůru. My sme to zalomili na sjezdovce dost pod vrcholem. Kluci nenašli Charlieho, tak se vrátili (každej zvlášť, taky se ztratili). V noci se probudil Carel I a rozčiloval se, že mu ce spacáku mrdaj potkani.
2.den19.7. Neděle
Ráno jsme se vzbudili všici v pohodě. Chilli a Peters spali o sto metrů vejš, kam utekli před nočním deštěm. Došli sme na Ještěd, zaasedli sme v kiosku z velkýho sudu. Tam sme dali kopičky, napsali pohledy a popili s Narvaným dědkem ze sudu, jež tam prodával. Po té jsme se vydali na Dánské kameny a dále do Horního Sedla. Ch + P nabrali rychlost a taky Tetřeva a byli v předstihu, my pomalejší, sme šli dle Carla I po vrstevnici ( asi 200m stoupák 45 stupňů). holky padli a nechtěli dál. Chlapi tedy vyrazili dál, v lese sme narazili na ztraceného Charlieho a Lucky a Fredie. Došli nás i holky. Postupně sme se sešli s ostatními v hospodě. Byl tam i Mitri a Jelen (naštvali Cara, chodili pořád sami a tak je Car ani nepočítal, do vandru). Vše se sebralo a vydalo do Krásného sedla, kde se udělalo ohniště a hrálo se na kytary.
3.den20.7. Pondělí
Ráno se celá banda rozdělila na tři menší.
  • Mitri a Jelen, šli do Jablonného
  • Charlie, Tuleň a Valník ti šli kratší trasou přímo do Markvartic
  • A zbytek, který šel přes Sedlecký Špičák
Charlie s holkama šel v poho až do Lvové, kde došla voda a Charlie se nabídl že dojde do studánky. Což mu sebralo všechny jeho poslední síly.
Třetí skupina omrkla Špičák a Popovu skálu, kde byl bomba výhled. Chillimu bylo zle. Na další cestě jsme zakoupili meruňky, přežrali se až sme furt srali, od této doby se řiká káku Meruňka. Car a Chilli osbočili ve Lvové na vlak do Jablonného, kde měli vyzvednou Báru, ostatní došli do Markvartic. Místo Báry dojel Babor a Dan, ti ale šli za Mitrim. Achjo. Kluci se vrátili a pochvilce pátrání našli všechny opilce, a i Báru a její kamarádku Zuzku. Večer dorazil ještě Béďa, ikdyž byl narvanej, statečně se držel.
To v co se celej večer zvrhnul se nedá popsat, ale bylo to super. (kdo nezažil nepochopí) Hrálo se na kytary, chlastalo, blilo zkrátka vše co k pořádný pitce patří. Celá hospoda zpívala snáma. A když vylezl Charlie a Chilli na stůl a zahráli Montgomery, šlapalo to ještě víc. Dostali sme 2metry piv. Fefek vylez na stůl a rozhoupal lustr tak, že Chilliho praštil do hlavy, po sléze šel ven a tam se vyblil. Béďa se ráno probudil kdes na chodníku a snáma se potkal až večer v Kunraticích. Carel I spal na stole, a pak před vchodem hospody. Přijali sme nové členy do Vitalu Carel I 000027, Chilli 000028, Tetřev 000029.
4.den21.7. Úterý
Ráno se šel Fefek s Carem vykoupat, nažrali sme se, někdo se válel u rybníka, a někdo vyrazil do krámu. Tam jsme odhadli Carlovu vadu sluchu. Tuleň mu nabídla zmrzlinu a on zřejmě nemaje chuť jí vzal a vyhodil. Na náměstí sme si sedli a čekali na opozdilce. Byli sme tam až do tří, bylo parno a všichni byli líný. Tetřev lovil ryby, samosebou na černo. Charlie si rozbil brýle a byl tedy skoro nevidomý. Běhal po Jablonym celej den, nakonec mu pomohl známý ze Včelína, jež tam včír též popíjel. Bylo vedro, Tuleň šla velmi pomalu, počkali na ní jen Chilli, Charlie a Valník. Udělali si spolek 5,5, neboť se šlo na Skálu smrti, a odevšad to bylo stále 5,5 km. Na konec po útrapách ,a též třešních došli všichni do Kunratické hospody. Zase se hrálo, pělo a hlavně tentokrát i tancovalo. Popíjelo se na baru a všude okolo. Spalo se u třech malejch ocásků. Kluci táhli zuzku, ta blila a nemohla chodit.
5.den22.7. Středa
Část lidí se probudila na poli mezi stádem krav, udělala se snídaně. Po sléze se zjistilo, že igelit je navázán na ohradník. Peters dělal toreadora se šátkem, kráva dupla a byl pryč. Pak je chvíli honil Danny. Car vyzkoušel svou novou houpací síť. Čast 5 a půlky se šla konečně kouknout na Skálu smrti. Lucky s Féfou šli na třešně, Tetřev se šel projít, určitě zas scháněl gábl. Nakonec sme se sešli v hospodě. Udělali sme zase dělbu na líný a nelíný.
  • Valník, Chilli,Charlie, Bára a Zuzka zůstali v hospodě v Kuraticích , že nás doženou druhej den.
  • Ostatní se vydali dle plánu do Heřmanic.
Hodili jsme koupel u rybníků v Mařeničkách, Uspořádali sme potkaní závody, Baruška porazila Jonatána. Cesta pak byla v pohodičce, akorát sme dali okružní cestu kol vrcholu kopce a slezli zpátky na začátku. Na konec sme to vzali skrz a vylezli v Heřmanicích. Bylo 21:45, když sme otevřeli dvířka hospůdky. Večer sme pronikli jako vždy do místního campu.
6.den23.7. Čtvrtek
Probudilo nás sluníčko, holky měli v plánu sprchu. Byla ledová, cháááá.(Vše vypotřeboval mydlinka Tetřev). Ostatní se koupali v bazénu. Vymejšleli sme nový zvířecí miláčky na vital, ale slepice, motýl, saranče a ani šnak se neujali. Vyrazili sme do Mařenic, kde se čekalo na nějaký pomalejší lidičky.( Peters a Fredie). Po skupinovém vypití 6ti piv každej sme prošli lesem na Naději. Zde sme se utábořili. Voda jak led, Barča vede 2:0 v potkaních závodech. Byli tu i čtyři tepličtí samotáři, ale nehlásili se knám. Dorazil aj zbytek z Kunratic, Večer u ohně za hraní kytar začlo pršet. tak se zalezlo do spacáků celkem brzo.
7.den24.7. Pátek
Ráno nás probudilo slunce a lenost, což opět nastalo děleníčko.
  • Fefek jel do Ústí povině, aby se druhej den zas vrátil.
  • Valník a Zuzka valili už dom
  • Lucky, Tuleň, Chilli,Car,Charlie,Tetřev,Bára a Carel I vyrazili přes Milštejm do Svoru.
  • Béďa, Peters a Fredie měli delší odpočinek.
Ve Svoru sme se rozhodli přejet do Novýho Boru vlakem, Lucky jela stopem, tam sme to dnes zalomili. Nejdříve sme poseděli na nádraží a počkali na opozdilce z poslední skupiny a hlavně byl v plánu příjezd pár lidiček. Charlie a Chilli šli najít lepší nálevnu. Přijel Žabák, Mája, Káča, Přéma, Mára. Kluci našli hospu "Na výsluní" byla hrozně zašitá. Peters a Fredie to vůbec nenašli a došli až do Chotovic, kde ulehli. Car s Babčou na ně čekali marně, tak si koupili flašku broskvový a šli za ostatními. skoro nepijící Babča se opila. V hospě už to krásně vřelo, jak hudbou tak chlastem. Přijali sme nové členy do Vitalu Charlie 000030, Tuleň 000031, Lucky 000032.
Tuleň to přijetí náramně oslavila, že jí Carel a Lucky museli táhnou k nedaleké čističca a rvát jí do spacáku. Začlo hustěě lejt a Tuleň vyváděla a radši mokla, tak sme jí nakonec nechali. Béďa a Carel se jediný schovali pod stromy.
8.den25.7. Sobota
Ráno vysvitlo slunce a vše bylo ok. Usušili sme věci, Carlovi utekl Jonatán, nejspíč do pole. Pokračovalo se na všechna způsoby, stop, vlak, bus a pěšáci. První byli Peters s Fredie. Sešli sme se V Lípě a vyrazili do Dubice k vodě. V místní hostinci (za ta léta už upadla do nižších tříd) sme dali jen jedno pivko. Nakonec sme našli lepší hospůdku i s parketem a měla tam být večer zábava. Zatim sme připravili dříví na oheň, a dorazili i poslední opozdilce Charlie, Chilli a Bára. Vyrazili sme na zábavu, ale zůstalo jen pár lidí, měli sme u vody ohýnek. Koupali sme se a kecali u ohně. Přijali sme ještě dva členy Fredie 000033, Peters 000034.
9.den26.7. Neděle
Ráno se jedlo, polehávalo a koupalo. Zkrátka krásný den na opalování. Žabák, Mára, Mája, Káča, Bára, Přéma, Charlie, Carel I a Tetřev (ten, že se vrátí) jeli domu. Končit se mělo dnes v Jestřebí. Po cestě Peklem, kde se sbírali odpadky, lezlo po skalách sme se roztrhali, někodo šel napřed, Lucky krapet bokem sama a někdo se zdržel v pekle.
V Zahrádkách sme se všech nedočkali ,tak sme vyrazili do Jestřebí, zde ještě popili a vyrazili do pískovny spát. Byli sme jen 4. (Car, Lucky, Tuleň, Fefek)
10.den27.7. Pondělí
Ráno sme se vykoupali, udělal se oheň, jídlo a byla pohodička. Pak sme se zvedli a šli do Dřevěnky do Jestřebí, tam už byl Béďa, Peters, Fredie a Chilli, ti spali přímo pod sypačem písku. Taky na nás včír čekali, ale nějak sme se minuli. Už sme nikam nešli, úplně sme se ožrali, Fefek se poblil. Přijat bylBéďa 000035. šlo se spát různě časově, sraz byl druhý den ve Splavech, již tam měl den čekat Tetřev.
11.den28.7. Úterý
Po probuzení a snídani Car s Tuleňem vyrazili do Splavů, ostatní spali v pískovně. Sedli sme "U rybníčku" Car našel opilýho Tetřeva. Šli sme k vodě, ale pak začlo pršet, Tetřev vytuhnul pod igelitem. hodili sme koupel. Tetřev pobíhal z jedný hospody do druhý, všude usínal a dělal opileckou odstudu. Tuleň si chtěla jít odpočinout, tak Tetřev koupil drahý uzený koleno, aby si jí udobřil a mohl v klidu popíjet. Žrali sme jen mi dva, Tuleň nemohla bylo jí zle a měla sračku. V noci sme šli spát.
12.den29.7. Středa
Ráno to vypadalo zase na déšť, a tak sme zabalili a vyrazili na nádrařží. Car taky dostal sračku, to ta rašelina od Chilliho nabraná v Pekle. Vyrazilo se dom.

Pivo výsledky roku 1998: Car 84 - Béďa 61 - Carel I 59 - Fefek 57,5 - Tetřev 57 - Chilli 57 - Peters 55 - Mára 35 - Fredie 28 - Charlie 26 - Tuleň 17 - Mája 5 - Zuzka 3 - Valník 1 - Bára 0 - Lucky 0

KopičkyTvrdej chlastVinařiMeruňka NudistaNudistkaSpáčNejpomalejší člen Tyčkař
Car 22
Carel I 20
Peters 16
Lucky V37 m5
Chilli V34 m7
Charlie V28 m0
11,9l
Chilli 4,15l
Valník 3,65l
Fredie 13
Peters 12
Tuleň 11
Car 9
Fefek 8
Carel I 5
Tuleň 5
Fredie 5
Lucky 5
Peters 3+14
Peters 2+13
Peters 1+12
Valník 3
Tuleň 2
Charlie 2
Fefek 2
Chilli 14
Valník 13

Narvaný lidi: 18.7. Ještěd (Valník), 20.7. 20.7. Markvartice (Carel,Béďa,Fefek), 21.7. Kunratice (Zuzka), 24.7. Nový Bor (Tuleň), 25.7. Dubice (Chilli,Charlie), 27.7. Jestřebí (Fefek), 28.7. Staré Splavy (Tetřev)