2013      Vitalvelikonoce      2013
Drábské Světničky
29.03. až 01.04.2013
P
Dojeli sme do Mnichova Hradiště, sic jen ve čtyřech, ale již sme zvyklí a vlastně jsme rádi, je klid a pohoda. Poseděli jsme u Kvapilů, snad poprvé vyhrála Marcelka a hodila chrupáneček. No Car se též nenechal pobízet a málem zbořil stůl. Spát jsme šli průmyslovou zónou, kol kmenů klád, přes pole a zasněžená luka až do blízkého lesa. Zde sme spokojeně usnuli.

S
Ráno jsme se vydali na cestu, brutálek přes pole do Zásadky, kde jsme si ve zdejší pojízdné prodejně dali snídani a v hasičárně pivo. Jen co nám oschlo a opadalo bahno z bot, vyrazili jsme na Valečov, zde jsme si prohlédli zříceninu hradu, koukli z vyhlídky po okolí a po medovinovém přípitku, jsme zas vyrazili dál. Skrze skály jsme se prošourali do Příhraz. Zdej sme již před pár lety byli, pili a žili, tedy když si vzpomeneme na betonový plácek před hospodou a rozbitou medovinu. Dali jsme si do žaludku králíka na smetaně a za klábosení se propili do nočních hodin. Dnes spal u stolu jako první Car. Někdy v noci, když nás uctili medovinou jsme šli spát. Aneta jako vždy do hamaky, Car pod jehličí a Gibonci na cestu, když chvíli hledali rovinu a ona nikde.

GIBON: Uvařil sem ti speciální čaj s edice yum yum. (Car dostal hrneček teplého čaje, s mega mastnými koly na hladině)

N
Ráno si Gibonci zamávali s druhou partou čundráků z večera, a indiánskými znaky si oznámili, že je čas stávat a jít snídat pivo. Do hospy. Po smlsnutí polévky a (opět) medoviny) jsme pokračovali dál. Po pás stech metrech, ejhle ona hospoda. Skokovy, pension a kuřecí hody. Marcelka měla hlad a tak obědnala sobě a Martinovi, celé kuřátko jarní. Och jaký holoubek v hrsti to byl. To snad bylo ještě žluté. Když odešli i poslední z tlupy turistů, jež zdolávali jakýsi pochod, mohli jsme zaplatit a jít též. Těšili jsme se na Vidlák a jejich hospu. Došli jsme v podvečer. No žádná přesvědčivá hospa, celkem outulná, záchody daleko, pár vandráků, ale zavíračka v osm??? na velikonoce, ráno svátek??? Ideál čas na párty. A tak jsme dali po dvou zkumavkách krvesajů, na cestu petky plné piv a k tomu citrus fernet, brrrr. Nikomu se nechtělo spát, tak sme celkem dost ušli, pak ještě pokecali a dopili vše co zbylo po cestě. Mňam. Aneta se zdělala jako dobytek, tvrdila, že nikdy z hamaky nevypadla, ajjjjjaj. Fotka tu i někde je. No kránu už byl klid, hafo sněžilo, Car opět jehličnan na ochanu, (bohužel) zapadl sněhem. Aneta byla ok, až nato padání a raní mráz jež jí z krku dral hrozné zvuky. A Marcelkogibonci, byli v poho pod plachtou. sic prý trochu tlačila, ale čaj nám udělali. Ráno jsme měli vstávat brzo Anet měla valit dom, ale protože byla unavenáááá, tak nám její budíček (nahlášený na sedmou) nějak nevyšel. V klídku jsme vstali, skoro v poledne, vlak jel později, hospa v póňďo zavřená, tak jsme dali ještě dva kiláčky do vedlejší hospy. Teda restaurace, ale pizza nám bodla. Pak jsme si pobrečeli, že musíme dom a vyrazili.

CAR: Kdybych byl mladší, tak bych si pod tebe lehnul a čekal až spadneš. (Na téma spánku pod Anetinou hamakou)
P
Ráno jsme měli vstávat brzo Anet měla valit dom, ale protože byla unavenáááá, tak nám její budíček (nahlášený na sedmou) nějak nevyšel. V klídku jsme vstali, skoro v poledne, vlak jel později, hospa v póňo zavřená, tak jsme dali ještě dva kiláčky do vedlejší hospy. Teda restaurace, ale pizza nám bodla. Pak jsme si pobrečeli, že končí výkend a vyrazili dom.

ANETA: Já nikdy z hamaky nepadám. (Pár chvil před svou premiérou.)Hodnocení hospodMaGiCaAn
Minchen Hradiště - U Kvapilů7887
Zásadka Hasičárna6678
Valečov - Hrad Bistro4434
Příhrazy - Pod kaštany7987
Skokovy - pension Ráj5645
Vidlák 7777
Radvánovice - U Marušky8878

www.vital1994.cz     zpět 2013    hospody hodnocení