2001      Vitalvandr      2001
Hurá na Hvozd

23.-25.11.2001 Lužické Hory


Slon, Dawíd, Car, Fredie, Valník, Harmonika, Vlčák, Brejk, Carel I, L8, Markéta


Pátek 23.11.
Celá parta Carel I, Harmonika, Kanibal, Markéta Car, Brejk, Fredie , až na pár vyjímek se sešla již v Praze. Vyrazili sme po částech a sešli se na nádraží v Novém Boru a společně dojeli do Kunratic u Cvikova. Tam již bumbali Vlčák, Valník, Slon, Dawíd V Kunnersdorfu se to strhlo v nekontrolovatelnou pařbu. brejk si rozbil hlavu na hajzlu, ožral se jak prase. Hrálo se a zpívalo, Balili se byby, L8 žárlil na Markétu a chtěl se prát, no bomba, spát se šlo ve tři ráno. Brejk musel být tažen, spalo se u rybníků. Také byli zahájeny soutěže.
 1. Nápaditost. Proběhlo v hospodě, jednalo se o skládání veršů a následný přednes. Nejlepší byl Carel I, pak Harmonika a Valník.
 2. Bdělost. V noci se všem neopatrným ztratili věci od jejich spacích míst, Všichni byli do jednoho tuhý. Vyhrál Carel I, dál Harmonika a Markéta.
Sobota 24.11.
Po ránu se hned soutěžilo a pak se šlo dál. V Mařenicích sme se stavili na dvě pivka u Huskyho. Dál se vyrazilo směrem Hvozd.
 1. Odvaha. Spočívalo v tom, že ti odvážní se vykoupali. v Kunratickém rybníku. K rom Cara tam vlezl jen Harmonika a nohy si smáčeli Valník a Brejk.
 2. Vytrvalost. Soutěž poviná, po cestě sbírat odpadky. Kradli i vajgly z hospody. Vyhrál Vlčák
 3. Bystrost. Hledali se kartičky schované v břízkách. Bezkonkurenčně nejlepší byl Harmonika, našel jich devět ostatní max dvě.
 4. Inteligence. Poté se musela složit věta, moc jim to nešlo. Nakonec vyhrál "zelený" mozek Harmonika.
Cesta pokračovala k místu zvanému Babičin odpočinek. Tam proběhla další akce.
 1. Obratnost. Překážková dráha. Podlezení lavice, proskok úvazem, přeručkování lana a šplh na strom. Bylo to zajímavé, sice někteří moc šikovní nebyli, ale zvládli to. Carovo slejzání ze stromu bylo fakt super. Výtězem se stal Brejk.
Při hře se setmělo a dál se šlo již za tmy. šlo se do kopce a asi 500m pod vrcholem nastal brutal sněhovou nadílkou, což byla poslední soutěž.
 1. Odolnost. Někteří se i plazili (Fredie) a nebo se nechali táhnout (Valník). Vyhrál vlčák, byl na hoře první.
Po vyšplhání sme si oddechli v mrazu. bohužel místní restaurace byla jen za tvrdý DM. Tak sme podnikli cestu dolu do Krompachu. Usídlili sme se v lese, kde byl oheň a zpívání. Všichni si odskočili do hospody, krom Vlčáka, Cara, Harmoniky a Valníka. Harmonika než se ostatní vrátili se zmazal a mluvil německy a vyznával Valníkovi lásku. šlo se spát až brzo ráno, po vypití zbytku alkoholu.
U ohně bylo vyhlášeno celkové pořadí v soutěžích.
 1. Harmonika 72b
 2. Vlčák 48b
 3. Valník 47b
 4. Brejk 45b
 5. Carel I 43b
 6. Dawíd 42b
 7. Slon 40b
 8. Markéta 36b
 9. L8 35b
Neděle 25.11.
Ráno se vstalo a nadláblo, Car odjel brzo, musel do Prahy. Ostatní došli do Heřmanic do hospody. Tam se popilo a hráli hromádky a hodně peněz. Po přesunu do Jablonného se jelo dom.


Celková tabulka výsledků
Básnické výtvory našich zůčastněných.